Čak pet natjecatelja osvojilo prvo mjesto!

Rezultati trećeg kola Hrvatskog otvorenog natjecanja u informatici (HONI) – izuzetno značajnog natjecanja u programiranju na kojem mogu sudjelovati svi zainteresirani učenici iz Hrvatske i inozemstva, a čiji je organizator Hrvatski savez informatičara – još su jednom potvrdili status međimurskih informatičara. Trećem kolu, održanom 14. siječnja, pristupila su 63 člana udruga Mladi informatički stručnjaci i Međimurski informatički klub. Polaznici Centra izvrsnosti informatike Međimurske županije ostvarili su odlične rezultate, zaključivši treće kolo s čak pet prvih mjesta, jednim drugim te jednim trećim mjestom u svojoj generaciji.

Osnovnoškolci u samom vrhu države!

Među najmlađim natjecateljima, onim učenika 3. razreda, prvo mjesto osvojio je Andro Štefulj, dok je drugo mjesto pripalo Ilanu Buzi.

Kategorija učenika četvrtih razreda donijela je još jedno odličje i to prvo mjesto koje je zaslužio Pavao Mesarić. U istoj skupini natjecali su se još i Oleksandr Moskalov, Ian Sršan, Sebastian Lesinger i Roko Škvorc.

Poseban uspjeh postigli su učenici 5. razreda Lovro Novak, Gita Radiković i Fran Topolnjak, osvojivši isti broj bodova i podijelivši prvu poziciju. Pohvalne rezultate ostvarili su i Lovro Žagar, Eugen Janković, Luka Zgrebec, Vito Kerman, Oleg Darabuš i Kristijan Turk.

Treće mjesto među učenicima šestih razreda pripalo je Jakovu Marodiju. U najbrojnijoj kategoriji natjecali su se još i Dorijan Majsan, Max Varga, Martin Golub, Marta Topolnjak, Damien Andrašec, Leda Bujanić, Andro Klobučarić, Niko Kocijan, Petar Kocijan i Paulo Nomo Nemi.

Od sedmaša natjecali su se Ivano Lukačević, Abel Baranašić, Fran Ipša, Leo Lipić, Andro Lovrenčić i Marin Rođak, dok su Mirna Drabić, Ozana Margotić, Saša Ovčarić, Leo Dolenec, Hugo Darabuš, Nera Jurjević, Michelle Mesarić, Niko Zorko, Leon Žvorc i Roko Petrović predstavljali međimurske udruge u kategoriji učenika 8. razreda.

Odlični rezultati srednjoškolaca

Najbolji rezultat među srednjoškolcima postigli su Fran Janči, učenik 1. razreda i učenik 2. razreda Antun Kralj, s osvojenim četvrtim mjestom u svojoj generaciji. Od srednjoškolaca sudjelovali su još: Filip Vinko, Filip Melnjak (1. razred), Marko Hrenić, Dominik Vugrinec, Roko Gluhak (2. razred), Jakov Biškup, Luka Dakić, Jana Furdi, Vito List, Luka Lukačević, Vjeran Murković, Vedran Novaković, Noah Sitar, Karlo Posedi, Marin Rameša, Marin Topolnjak, Petar Vinko, Ivan Melnjak (3. razred) i Matija Bujanić (4. razrede).

 

Posted by Dejan Drabić