Radionica programiranja u Šenkovcu

Knjižnica i čitaonica Šenkovec u suradnji s udrugom Mladi Informatičari Strahoninca (MIS Strahoninec) organizirala je radionicu za učenike osnovne škole. Knjižnica je organizirala radionicu, dok je zadatak MIS-a bio priprema radionice koju je održao Viktor Lazar.

IMG_0119

U. prostorijama knjižnice djeca od prvog do petog razreda osnovne škole učila su osnove programiranja u programskom jeziku SmallBasic. Cilj radionice bio je upoznavanje polaznika s osnovama programiranja i približavanja djece informatici i programiranju, što udruga MIS provodi već dugi niz godina. Kroz pet dana radionice (13.7. – 17.7.) interes djece je bio velik jednako kao i njihovo zadovoljstvo prilikom stjecanja novih vještina i usvajanja novog gradiva. Veliki odaziv i reakcije na radionicu pokazuju da informatika u našem kraju ima svijetlu budućnost. Nadamo se da će djeca nastaviti s vježbanjem i proširivanjem naučenog te da će se aktivno uključiti u ostale programe udruge MIS i nastavu informatike u školi. Svi koji su propustili ovu priliku a imaju interes u tom području pozivaju se u udrugu MIS gdje će pod stručnim vodstvom predavača moći razvijati i proširivati svoje znanje vezano uz informacijsko komunikacijske znanosti i matematiku u prijateljskom okruženju

 

IMAG0316 (1)

Posted by Viktor Lazar