Superfinale Croatian Makers lige

U subotu, 16. lipnja je održano Superfinale Croatian Makers lige – natjecanje iz robotike i programiranja za najbolje ekipe u Croatian Makers ligi u ovoj školskoj godini u prostorima Tehnološkog parka Zagreb. Riječ je o završnici cjelogodišnjeg natjecanja u robotici u koje je uključeno preko 500 raznih ustanova i škola iz cijele Hrvatske, a na kojoj su pravo sudjelovanja izborile najbolje ekipe – ukupno 70 ekipa razvrstanih u dvije dobne skupine.

Djeca iz udruga Međimurski informatički klub i Mladi informatičari Strahoninec pod vodstvom mentora Renato Železnjak su ostvarila pravo sudjelovanja u velikom Superfinalu u obje dobne skupine, i to u sastavu:

Mlađa dobna skupina:

Mateo Turk, Emanuel Hodič, Roko Novinščak i Lovro Gašparić

Starija dobna skupina:

Orsat Luko Horvat, Andrija Palašek, Andro Suvajac i Dominik Vugrinec

Nakon intenzivnog natjecanja i rješavanja zadataka, radosno objavljujemo kako su naši mladi robotičari ostvarili sljedeće rezultate:

Mlađa dobna skupina – osvojeno 5. mjesto
Starija dobna skupina – osvojeno 9. mjesto
Čestitke djeci na izvrsnim rezultatima u konkurenciji najboljih robotičara Hrvatske.
Službeni podaci o CM ligi mogu se naći ovdje: http://croatianmakers.hr/hr/croatian-makers-liga/

Posted by Renato Železnjak