INFOKUP 2015 – školska razina

21.01.2015. godine održala se školska razina natjecanja INFOKUP. Udruge “MIS” i “MIK”, kroz projekat “ŠKOLA MLADIH PROGRAMERA”, pripremile su svoje članove za najzahtjevniju kategoriju natjecanja ALGORITMI. Suradnja sa školama “Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec”, “OŠ Strahoninec”, “OŠ  Šenkovec”, “III. OŠ Čakovec”, “OŠ Vratišinec” te “OŠ Ivanovec” i ove godine je zabilježila vrsne rezultate. Mentori koji u udrugama pripremaju djecu su Miljenko Blažeka i Dejan Drabić, pa se i rezultati mogu pratiti najlakše temeljem asocijacija s mentorima, obzirom da udruge po pravilima AZOO-a ne mogu biti deklarirane.

Rezultati na razini Međimurske županije:

 • 6. razredi OŠ
  • Eno Peršić (III. OŠ Čakovec) –  1. mjesto
  • Fran Meglić (III. OŠ Čakovec) – 3. mjesto
 • 7. razredi OŠ
  • Martin Josip Kocijan (OŠ Šenkovec) – 1. mjesto
  • Mihael Pristav (OŠ Vratišinec) – 1. mjesto
  • Tio Špicar (OŠ Strahoninec) – 1. mjesto
  • Lana Šprajc (OŠ Šenkovec) – 1. mjesto
  • Lovro Makovec (OŠ Šenkovec) – 2. mjesto
  • Stjepan Petković (OŠ Ivanovec) – 4. mjesto
 • 1. razred SŠ
  • Nino Cmrečnjak (Ekonomska škola Čakovec)- 1. mjesto
  • Jurica Horvat (Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec) – 2. mjesto
  • Luka Habuš (Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec) – 3. mjesto
 • 2. razred SŠ
  • Juraj Barlek (Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec) – 2. mjesto
 • 3. razred SŠ
  • Stjepan Požgaj (Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec) – 1. mjesto
  • Livio Benčik (Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec) – 2. mjesto
  • Borna Bilas (Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec) – 2. mjesto
  • Miro Krištofić (Gimnazija Josipa Slavenskog Čakovec) – 4. mjesto

Obzirom na analizu rezultata, s kojima za sada možemo biti iznimno zadovoljni, govori u prilog tome da je suradnja udruga sa školama (njihovim mentorima/učiteljima/profesorima) povećala znanje djece vezano uz programerske vještine. Kako je to danas jedno od najtraženijih, ali i najplaćenijih, zanimanja kod nas, ali i svijetu, suradnja i ulaganje u djecu već uvelike pokazuje rezultate.

Stoga pozivamo i druge na suradnju!

Posted by Dejan Drabić