S dva prva i dva druga mjesta međimurski informatičari u samom vrhu države

U organizaciji Hrvatskog saveza informatičara nedavno je otvorena nova sezona prestižnog informatičkog natjecanja - Hrvatsko otvoreno natjecanja u informatici (HONI). Prvo kolo natjecanja u programiranju putem Interneta u školskoj godini 2021./2022., na koje se mogu prijaviti svi zainteresirani učenici iz Hrvatske i cijelog svijeta, bilo je izuzetno uspješno za polaznike Centra izvrsnosti informatike Međimurske županije (CIIMŽ), ujedno članove udruga Mladi informatički stručnjaci (MIS) i Međimurski informatički klub (MIK), koji su isto okončali s čak dva prva i dva druga mjesta.

Međimurski informatičari za natjecanje se pripremaju u sklopu projekta pod pokroviteljstvom Međimurske županije, a natjecanju su pristupili iz Tehnološko-inovacijskog centra Međimurje. Usprkos jakoj konkurenciji, članovi MIS-a i MIK-a pokazali su zavidnu razinu znanja u rješavanju sedam zahtjevnih problemskih zadataka koje valja riješiti unutar vremenskog ograničenja od tri sata, koristeći jedan od tri programska jezika – Python, C/C++ ili Pascal.

Najuspješniji u svojim kategorijama bili su Fran Topolnjak, učenik 4. razreda osnovne škole i Jakov Marodi, učenik 5. razreda, dok su Lovro Novak i Ivano Lukačević osvojili 2. mjesto u kategoriji učenika četvrtih, odnosno šestih razreda.

Rezultati prvog kola natjecanja za učenike 4. razreda osnovne škole

 

Rezultati prvog kola natjecanja za učenike 5. razreda osnovne škole

Rezultati prvog kola natjecanja za učenike 6. razreda osnovne škole

Pohvalan je uspjeh i Lede Bujanić (5. razred), Lea Dolenca (7. razred), Mirne Drabić (7. razred) i Luke Lukačevića (2. razred srednje škole) koji su u prvom kolu zauzeli četvrto mjesto, dok su među deset najboljih natjecatelja bili i: Martin Golub, Damien Andrašec, Andro Klobučarić, Dorijan Majsan, Niko Kocijan, Petar Kocijan, Paulo Nomo Nemi, Matej Posavec, Marta Topolnjak i Max Varga (5. razreda), potom Leo Lipić, Oliver Vitez, Abel Baranašić, Marin Rođak i Teo Faić (6. razred), Ozana Margotić, Saša Ovčarić i Michelle Mesarić (7. razred) te Filip Vinko (8. razred).

Među učenicima prvih razreda srednje škole najuspješniji su bili Marko Hrenić, Antun Kralj te Dominik Vugrinec, u kategoriji drugih razreda istaknuli su se Vito List, Vedran Novaković i Jakov Biškup, dok su od natjecatelja trećih i četvrtih razreda najbolji plasman ostvarili Matija Bujanić i Noa Oreški.

Mentori natjecatelja bili su Dejan Drabić, mag.inf., Marin Drabić, mag.ing.mech. i Miljenko Blažeka, prof.

Detaljan pregled rezultata prvog kola možete pogledati ovdje.

Sljedeće kolo natjecanja na rasporedu je 13. studenoga.

Posted by Dejan Drabić