Virtualna učionica “Crtanje u Javascriptu”

U sklopu inicijative Meet and Code udruga Mladi informatički stručnjaci u srijedu, 20. listopada, održava virtualnu radionicu „Crtanje u Javascriptu“.

Zanima vas programiranje i crtanje? Onda je ovo pravo mjesto za vas. Kroz kratku prezentaciju ćemo vidjeti kako možemo crtati na web stranici preko Javascript programskog koda, te ćemo pokazati kako možemo animirati nacrtani element. Za crtanje ćemo koristiti canvas element u HTML kodu. Canvas je HTML element koji vam omogućuje dinamičko stvaranje grafike i skriptiranje animacija. Njegove aplikacije imaju širok raspon primjena: igre, sučelja, uređivači slika, dinamički efekti i 3D aplikacije. Glavne prednosti usluge - ne zahtijeva nikakve dodatne dodatke, samo preglednik.

Cilj: Pokazati da se može crtati na web stranicama i da se mogu ti crteži animirati.

Radonica će biti online preko MS teamsa, a održat će se u srijedu 20.10.2021. od 19-20:30h.

Prijave su otvorene na ovome linku: https://forms.office.com/r/4i2w52TLYW

Link za pristup predavanju ćete dobiti na email.

 

Posted by Igor Matoša